JOANNA IZYDOR

MAGDALENA CICHOŃSKA

PAKIET%20A.jpg

CZIKULINA vel CZIKA

PAKIET%20A.jpg


Czym jest Moroszka?

Moroszka to projekt wydawniczo-graficzny stworzony w styczniu 2017 r. przez artystę-plastyka Joannę Izydor oraz doradcę noszenia Magdalenę Cichońską we Wrocławiu. Jej założeniem jest stworzenie źródła wiedzy o rodzicielstwie bliskości (RB), chustonoszenia oraz o tematach pokrewnych tym dwóm zagadnieniom. Moroszka powstała także, by tą wiedzę przekazywać nie tylko dorosłym, ale także najmłodszym, w jak najprzystępniejszy sposób - czego efektem są książki dla dzieci, komiks oraz kolorowanki.

Wydawnictwo Moroszka

Moroszka jest projektem samowystarczalnym, bez ingerencji zewnętrznej. Nie można znaleźć tutaj tytułów już znanych wcześniej, czy też tłumaczonych bestsellerów. Wszystkie wydania są tworzone pod skrzydłem Moroszki przez rosnący z każdym dniem zespół specjalistów z dziedzin bliskości. Moroszka jest także pomysłodawcą, założycielem, wydawcą oraz właścicielem magazynu SPLOT.

Studio Graficzne Moroszka

Poza wydawnictwem Moroszka działa też na frontach graficznych oraz ilustratorskich. Zespół tworzy liczne projekty artystyczne, które pojawiają się na produktach w moroszkowym sklepie oraz na festiwalach, konferencjach i imprezach zewnętrznych. Moroszka świadczy także usługi w zakresie ilustracji, wizualizacji oraz opracowania graficznego firmy, ulotek, broszur oraz gazet. Esencją projektowania jest także Cloudberry Slings - prestiżowa chustowa marka festiwalowa, której właścicielem oraz projektantem jest Moroszka.